google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

mis25 listopada obchodzi swoje święto najpopularniejsza na całym świecie maskotka –Pluszowy Miś. Święto to ustanowione zostało w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

W naszej bibliotece to święto odchodzili uczniowie klas pierwszych. Z tej okazji przynieśli oni do biblioteki swoje ulubione misie, z którymi świetnie się bawili. Na początku zajęć dzieci zapoznały się z historią powstania maskotki, poznały najbardziej znane na całym świecie misie: tj. Uszatka, Kubusia Puchatka, Paddingtona, Coralgola, misia Yogi i Gumisie.

Wśród przyniesionych z domów maskotek dzieci starały się rozpoznać te, które odpowiadałyby opisom wyżej wymienionych misiów. Następnie dzieci zajęły się swoimi „Pluszakami”. Nauczyły się wiersza o misiu, wykonały misiom jesienny masaż oraz zaśpiewały piosenkę „Jadą, jadą misie”. W końcowej części zajęć uczniowie zapoznali się z historią Misia Paddingtona, słuchając fragmentów książki oraz opowiadania bibliotekarza.

Na zadanie domowe dzieci otrzymały polecenie narysowania swojego ulubionego misia. Zadanie to dzieci wykonały na szóstkę. Wszystkie prace znalazły się na wystawce w czytelni.