google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Hasło tegorocznej edycji:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Uczniowie Zespołu Szkół w Gromniku po raz pierwszy brali udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Święto to jest obchodzone od sześciu lat zawsze w ostatni piątek września. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.

Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie – w każdej chwili – kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, powinniśmy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

W tym roku do akcji zgłosiło się 2 977 szkół!

Na korytarzu i w klasach pojawiły się plakaty reklamujące WMTDAY oraz okolicznościowe gazetki. Uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia zapoznając się
z ciekawymi metodami jej obliczania, które zawarte były w materiałach umieszczonych na planszach.

Szkoła Podstawowa:

4 Komisje Egzaminacyjne w składzie: Kasia Sanek (4a) i Martyna Wójcik (6a), Gabrysia Olech(4a) i Kuba Marszałek(6b), Ola Główczyk (4a) i Kasia Łyżwa (5a) oraz Natalka Kucharzyk (4a) i Zuzia Marszałek(5b) przeegzaminowały z tabliczki mnożenia ponad 100 osób. Do egzaminu przystąpiło 115 uczniów i 3 osoby dorosłe. O tytuł MT EXPERT walczyli również trzecioklasiści.

Gimnazjum Publiczne:

3 Komisje Egzaminacyjne powołane z uczniów klasy IIb (Gabriela, Cudek, Adriana Rafa, Weronika Legutko, Magdalena Florek, Sylwia Włudyka, Klaudia Koniuszy, Daniel Kwaśny, Michał Kieroński i Marcin Koza) przeprowadziły egzamin w formie pisemnej wśród 125 uczniów (i nie tylko). Osoby, które pomyślnie rozwiązały test – zdały egzamin otrzymywały tytuł MT EKSPERT.

Akcja była udana, sprawiła wiele radości Egzaminatorom i Egzaminowanym.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Koordynator akcji SP: Janina Łyżwa

Koordynator akcji GP: Halina Kras