google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

Wicemistrzyni z Rio de Janeiro w naszej szkole!!!

O tym, że marzenia się spełniają, przekonała się po raz kolejny tegoroczna wicemistrzyni Paraolimpiady w Rio de Janeiro 2016 pani Marzena Zięba.

Spotkanie z osiągającą największe sukcesy sportowe  mieszkanką Gromnika, które odbyło się 3 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Gromniku, przygotowali nauczyciele i uczniowie szkoły, do której – wydawałoby się jeszcze niedawno – uczęszczała pani Marzena. Były łzy wzruszenia, burzliwe oklaski, bukiety kwiatów, prezenty i autografy. W ciągu kilkudziesięciu minut uczestnicy spotkania poznali historię i symbole paraolimpiady, porównali wyniki olimpijskie i paraolimpijskie RIO 2016, uświadomili sobie drogę do sukcesu pani Marzeny oraz byli świadkami interesującego wywiadu. Pytania, postawione przez uczniów ZS w Gromniku, dotyczyły sukcesów sportowych  bohaterki dnia, jej ciężkiej codziennej pracy, planów zawodowych oraz … kolejnych  marzeń. Nie zdawaliśmy sobie wcześniej sprawy z faktu, że „nasza Marzena” zakwalifikowała się do udziału w paraolimpiadzie dzięki temu, że była jedną z siedmiu najlepszych na świecie kobiet w swojej kategorii sportowej!

Goście – przedstawiciele władz powiatowych  władz gminnych – w ciepłych słowach podziękowali i pogratulowali „srebrnego” wyniku oraz życzyli dalszych wspaniałych osiągnięć.

Nie po raz pierwszy wicemistrzyni Marzena Zięba odwiedziła ZS Gromniku. Poprzednie spotkania odbywały się dwukrotnie: po olimpiadach w Pekinie i w Londynie.

Marzena Zięba jest wspaniałym przykładem osoby która, pomimo tylu przeciwności losu  udowadnia, że hart i pogoda ducha, wytrwałość, ciężka praca, konsekwencja w dążeniu do celu gwarantują sukces, że „chcieć to znaczy móc”. Jest dla naszych uczniów wzorem do naśladowania, szczególnie wiarygodnym i bliskim, bo wywodzącym się  stąd i mieszkającym w naszej miejscowości.

Wszyscy jesteśmy dumni z „naszej Marzeny” i trzymamy kciuki za „złoto” na kolejnej olimpiadzie.