google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

„Biało-czerwona dla przedszkolaka”

11 maja 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej z dziećmi z Przedszkola Publicznego w Gromniku w ramach projektu „Biało-czerwona dla przedszkolaka”. Celem projektu jest integracja najmłodszych oraz zaznajomienie ich z polskimi symbolami narodowymi. Uczestnikami, a zarazem współtwórcami naszego projektu są wszystkie dzieci z  oddziałów przedszkolnych przy współpracy z klasą 4a.                     

Na majowym spotkaniu miło nam było gościć panią dyrektor szkoły Ewę Białkowską oraz panią kierownik przedszkola – Alicję Kwiek. Tego dnia rozpoczęliśmy kolejną lekcję patriotyzmu od odśpiewania hymnu Polski. Upamiętniając również dzień 2 maja – Dzień Flagi – uczniowie klasy 4a wraz z panią Ewą Wajdą zaprosili nas do podróży po krainie wiedzy o fladze Polski. Przedszkolaki po wysłuchaniu opowieści, wierszy i obejrzeniu przygotowanych rekwizytów uzyskali odpowiedzi na nurtujące nas pytania:

– Skąd się wzięły barwy flagi biało-czerwone?

– Co oznaczają barwy polskiej flagi?

– Ile flag ma Polska?

– Jak należy wieszać flagę oraz kiedy opuszczamy ją do połowy masztu?

Oddając hołd naszej fladze narodowej uczniowie wraz z przedszkolakami pięknie wyrecytowali wiersz pt. „Barwy narodowe” Czesława Janczarskiego. Na zakończenie wspólnych obchodów mogliśmy obejrzeć taniec patriotyczny pt. „Cieszyniok z kołem” przygotowany przez panią Karinę Górską w  wykonaniu  dziewczynek z przedszkola.