google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

Ekoszkoła 2018

Sukces Zespołu Szkół w Gromniku  w Wojewódzkim Projekcie Ekologicznym „Ekoszkoła 2018”

Do złożonego z pięciu części konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt placówek oświatowych z Małopolski, w tym: 46 przedszkoli, 14 szkół podstawowych oraz 15 gimnazjów z kilkunastu powiatów regionu: brzeskiego, proszowickiego, limanowskiego, dąbrowskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego, wielickiego, wadowickiego, tarnowskiego, bocheńskiego, krakowskiego, gorlickiego, miechowskiego, oświęcimskiego, suskiego, olkuskiego, oraz m.in. z Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa.

W I etapie Projektu 3-osobowe zespoły wzięły udział w pisemnej formie testu, składającego się z 30 pytań zamkniętych i otwartych.

II runda to film ekologiczny pt. „Ekologiczny pokaz mody”, prezentujący pokaz mody ekologicznej z surowców wtórnych.

W rundzie III za pomocą prezentacji multimedialnych szkoły szczegółowo chwaliły się z przebiegu działań ekologicznych na swoim terenie.

W rundzie IV szkoły przygotowały opis zrealizowanego przedsięwzięcia ekologicznego na terenie swojej szkoły, miejscowości.

V runda skierowana była do przedszkoli i polegała na stworzeniu przez najmłodszych plakatu promującego ekologię.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym.
Partner Konkursu: Małopolski Kurator Oświaty.
Patronat honorowy: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz, Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak oraz instytucje: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Europejskie Centrum Ochrony Środowiska.

Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Zdobyte nagrody i wyróżnienia:

I miejsce w II rundzie konkursu Ekoszkoła 2018

I miejsce w III rundzie konkursu Ekoszkoła 2018

Wyróżnienie w IV rundzie konkursu Ekoszkoła 2018

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wręczenia nagród i podsumowania projektu:

https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/569,final-wojewodzkiego-projektu-ekologicznego-ekoszko