google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

PODARUJ DZIECIOM PLUSZAKA, CZYLI AKCJA MISIE RATOWNISIE

Nasza szkoła dołączyła do Wielkiej Akcji zbierania pluszaków pod nazwą Misie Ratownisie, organizowanej przez uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Akcją w naszej szkole koordynowała mgr Agnieszka Smagacz. Jej celem było zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach.
Miś Ratowniś w świadomości dziecka kształci domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie, odwrócenie uwagi, czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny!
Miś Ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak.
Każde dziecko zabiera Misia Ratownisia do domu, dlatego potrzebne było naprawdę wiele zabawek! Dzięki nim łatwiej i szybciej można nawiązać kontakt oraz uzyskać informację, np.: „Pokaż mi co boli misia.”, „Czy miś może poruszać łapką?” Miś absorbuje uwagę dziecka, odwraca ją od traumatycznego otoczenia.
Z wielką radością informujemy, że uczniowie Naszej Szkoły zebrali aż 565 pluszowych zabawek w zbiórce charytatywnej „Misie Ratownisie”. To fantastyczny wynik. Dziękujemy serdecznie za wszystkie dary, w szczególności klasą edukacji wczesnoszkolnej, które przyłączyły się do akcji i ofiarowały swoje pluszaki w tak szczytnym celu. Zostały one wyselekcjonowane i uroczyście wręczone do jednostki Straży Pożarnej w Gromniku.