google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

Zakopane – IV b

W środę 5 czerwca klasa 4b spotkała się  na parkingu o godz. 6.45, aby stamtąd wyruszyć autobusem na dwudniową wycieczkę do Zakopanego. O godz. 7.00 po sprawdzeniu obecności i pożegnaniu z rodzicami wyruszyliśmy w podróż.

Poznawanie Zakopanego zaczęliśmy od wyjazdu kolejką linową na szczyt Gubałówki. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem. Obok Giewontu i Kasprowego Wierchu jest to najpopularniejszy szczyt górujący nad miastem. Właściwie nie ma chyba turysty, który będąc w Zakopanem nie odwiedził Gubałówki. Jedno jest pewne, widoki jakie rozciągają się z jej szczytu na Tatry są naprawdę niezapominane. Można zobaczyć praktycznie całą panoramę Tatr Polskich i części Słowackich oraz pasma Babiogórskiego. Gubałówka wznosi się na wysokość 1 126 m n.p.m. Mogliśmy przy pięknej pogodzie poruszać się po całej Gubałówce, kupować pamiątki, robić zdjęcia i podziwiać widoki. Zatrzymaliśmy się również przy drewnianej Kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest Ona wotum dziękczynnym rodziny Bachleda  za ocalenie życia podczas II wojny światowej. Autorem rzeźby umieszczonej w ołtarzu głównym jest Antoni Kenar.

Kolejnym celem tego dnia była Wielka Krokiew. Jest to duża skocznia narciarska w Zakopanem. Od 1989 roku nosi imię Stanisława Marusarza. Wchodzi w skład Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, a zarządza nią Centralny Ośrodek Sportu. W jej pobliżu usytuowany jest Kompleks Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha. To najstarsza (otwarta w 1925 r.) i największa skocznia narciarska w Polsce. emocje, kiedy skaczą nasi ulubieńcy. Zbliżyliśmy się do centrum wielkich wydarzeń sportowych, które budzą w nas tak wielkie emocje, kiedy skaczą nasi ulubieńcy. Uświadomiliśmy sobie niezwykłe umiejętności i wielką odwagę skoczków narciarskich, którzy co roku próbują tam swoich sił.

Następnego dnia o godzinie 8:30 zjedliśmy śniadanie i według planu wycieczki udaliśmy się na Termy w Szaflarach. Nie ma chyba nikogo, kto by nie potwierdził tego hasła: termy, termy nad termami! Było mokro, ciepło i bardzo relaksacyjnie. Cieszyliśmy się w basenach, na zjeżdżalni, jacuzzi z hydromasażem. Cała grupa serdecznie poleca taki pobyt w termach! Tam można całkowicie zapomnieć się w bąbelkach.  

Po wyjątkowo mokrym i pełnym wrażeń pobycie w Szaflarach czekał wszystkich niezwykły świat Iluzji. Dlatego z niecierpliwością i wielką radością udaliśmy się do tego magicznego miejsca. W” Krainie Iluzji”, gdzie zaczęła się prawdziwa przygoda z magią. Mogliśmy zobaczyć prawdziwe pioruny o mocy 2 000 000 volt, przeżyć halny wiejący 156 km/h, krople deszczu lecące do góry, znikanie i mnóstwo zagadek. Wielką atrakcją było niewątpliwie robienie zdjęć na snowboardzie pod lecącym helikopterem, walka z niedźwiedziem i wiele innych. Uczniowie będą z pewnością długo wspominać wizytę w tym miejscu bowiem wniosła ona wiele nauki i zabawy. Dostarczyła wspaniałych i niezapomnianych wrażeń!

Kolejno udaliśmy się do centrum Zakopanego, a dokładniej na Krupówki. To ulica w Zakopanem będąca główną osią miasta. Jej nazwa pochodzi od polany Krupówki. Krupówki to deptak zamknięty dla ruchu pojazdów samochodowych, a nawet rowerów, przeznaczonych wyłącznie dla ruchu pieszego. Jest kultową ulicą tego miasta, w sezonie turystycznym i narciarskim są na niej tłumy turystów. Na tym deptaku zrobiliśmy zakupy w licznych sklepach i stoiskach oferujących oryginalne góralskie pamiątki.

O godz. 19:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną . Około godz. 22:00 szczęśliwie dotarliśmy do Gromnika.

Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr, Zakopanego. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany.