google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

Czytam z klasą

W tym roku szkolnym klasa 3 b uczestniczy w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Czytam z klasą”, który ma za zadanie wspierać rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Honorowy patronat nad projektem objęło MEN. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Poznajemy zawody”.

W ramach I części realizowanego projektu czytelniczego, pod nazwą „Podróże małe i duże”, uczniowie poznali przygody podróżniczki – Neli Małej Reporterki. Uczniowie czytali wybraną przez siebie książkę. Omawianie treści lektur rozpoczęło się od przygotowania lekturnika, który jest naszym zeszytem z zadaniami dotyczącymi danej lektury. 14 października 2021 roku spotkaliśmy się również z podróżnikiem, Ryszardem Stabachem, który opowiedział uczniom o swojej wyprawie do Australii.

Uczniowie podjęli się wykonania makiet przedstawiających florę i faunę krajów i kontynentów, które poznali dzięki lekturze przygód Neli. W ramach zajęć technicznych uczniowie zaprojektowali i wykonali zakładki do książek nawiązujące wyglądem do treści przeczytanej książki.

Na koniec przeczytaliśmy „Rozchmurzone opowiadanie na powitanie”. Otrzymaliśmy również w tajemniczy sposób list od zaprzyjaźnionej chmurki Tosi. Zapoznaliśmy się z zawodem podróżnika organizując zajęcia z podziałem na grupy, których zadaniem było założenie biura detektywistycznego, określenie rysopisu podróżnika oraz zastanowienie się nad tym jakimi atrybutami się posługuje.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną część projektu „Naukowy zawrót głowy”.