google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

DWA DNI WE WROCŁAWIU

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej, a także największym miastem leżącym na Ziemiach Odzyskanych. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 638 586 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km². Wrocław był stolicą księstwa wrocławskiego, siedzibą władz pruskiej prowincji Śląsk i rejencji wrocławskiej. Od 28 czerwca 1946 stolica województwa wrocławskiego. Od 1 stycznia 1999 stolica województwa dolnośląskiego.

Dwudniowy wypad do Wrocławia rozpoczął się bardzo wcześnie bo o godz. 1:30 w nocy. 28 maja 2018 r. grupa gimnazjalistów z klas IIa, IIb, IIc i kilku osób z klas III wyruszyła autokarem z Gromnika. Pogoda sprzyjała więc udało się zrealizować cały plan wycieczki.

Pierwszego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie od Panoramy Racławickiej. Wszyscy w skupieniu wysłuchaliśmy lektora opowiadającego o słynnym obrazie. Następne 5 godzin, w towarzystwie pani przewodnik, poznawaliśmy zabytki tego pięknego miasta. Oczywiście nie obyło się bez poszukiwań słynnych krasnali. Zobaczyliśmy m.in. Ostrów Tumski, Most Grunwaldzki, Katedrę Św. Jana Chrzciciela, ogrody barokowe, Uniwersytet Wrocławski, Aulę Leopoldyna, Oratorium Marianum, Wieżę Matematyczną, pomnik nagiego szermierza, Kościół Uniwersytecki, Dawne Więzienie Miejskie, Stare Jatki Miejskie – Pomnik Zwierząt Rzeźnych ze spiżu, Bazylikę Św. Elżbiety, Rynek, Ratusz. Po obiedzie udaliśmy się do hostelu na odpoczynek.

Drugi dzień zaczął się wcześnie śniadaniem o 7:15. Udaliśmy się autokarem zobaczyć Halę Stulecia i Centrum Poznawcze. Spacer po Pergoli zakończył się zwiedzaniem Ogrodu Japońskiego. Wodne show przy fontannie wprowadziło wszystkich w dobry nastrój. Godzinny rejs po Odrze był okazją do ponownego zwiedzenia Wrocławia – tym razem od innej strony. Na koniec odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny z Afrykarium. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się (jak tradycja nakazuje) w McDonald’s. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do domu.