google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

IX Gromnicki Rajd Odblaskowy

W niepewności, choć z wielką nadzieją na dobrą pogodę trwały w trzecim tygodniu września przygotowania do IX Rajdu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

            Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele klas IV-VIII, ubrani w odblaskowe kamizelki i gadżety, wyruszyli 16 września na kilkukilometrową trasę. Przedszkolaki oraz klasy I-III z nauczycielami z Gromnika, Policht i Golanki wzięli udział w akcji wybierając się na „odblaskowe spacery” w okolice szkoły.

            Jak każdego roku, pamiętaliśmy o ideach tego wydarzenia. Po pierwsze promowaliśmy bezpieczne poruszanie się po drodze, a więc dbanie o swoje i innych zdrowie i życie. Po drugie, wsparliśmy poprzez wpisowe osoby niepełnosprawne, które w poprzednich latach tworzyły grupę integracyjną działającą przy naszej szkole.

            Tegoroczny Rajd był wyjątkowy z kilku powodów. Tego dnia, Przemek i Malwina Ligęza – nasi podopieczni, którzy zawsze są z nami na podsumowaniu trasy, obchodzili swoje urodziny. Jubilatom życzymy zdrowia i radości. Dziękujemy rodzinie za życzliwość i obecność każdego roku.

            Wyrażamy wdzięczność Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Gromniku za patronat nad imprezą oraz podtrzymywanie „ducha integracji”, wszystkim zaangażowanym nauczycielom za wsparcie, przeprowadzenie zbiórki w klasach, trud drogi i opiekę nad uczniami, Radzie Rodziców za ufundowanie wody dla uczestników Rajdu.

Dzięki życzliwości Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w wyprawie wzięła także udział grupa uczniów klasy policyjnej z nauczycielami – policjantami. Mogliśmy również, kolejny raz, cieszyć się gościnnością gospodarza GKS Gromnik, któremu dziękujemy za udostępnienie obiektu i nagłośnienie.

Serdeczne podziękowania kierujemy ponadto na ręce Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, niezawodnej pani Justyny i pana Pawła, który towarzyszył nam nawet „z lotu ptaka”.