Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wioski bez troski”
XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Wioski bez troski” – organizator Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie i Placówka Terenowa w Tuchowie ogłaszają wyniki tegorocznego konkursu.
Wśród laureatów konkursu nagrodzony został Dawid Wójcik z kl. III a, uczeń Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Gromniku. Zajął on II miejsce w etapie regionalnym i otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe.
Warto wspomnieć, że z naszej szkoły udział w konkursie wzięło 78 uczniów. Ich prace plastyczne przeszły do dalszego etapu konkursu. Uczestniczy otrzymali od organizatora konkursu pamiątkowe dyplomy i upominki.
Organizator konkursu promował wśród uczniów szkół podstawowych bezpieczne i pozytywne zachowania związane z dbaniem o zdrowie, pracę i zabawę na terenie gospodarstw rolnych. Wykonanie prac plastycznych miało rozwijać indywidualne uzdolnienia i wrażliwość młodych twórców.
Opiekunem artystycznym na etapie szkolnym była mgr Małgorzata Miłkowska.

