google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

Tydzień Języków Obcych

W naszej szkole po raz drugi odbył się Tydzień Języków Obcych.  

Na korytarzach naszej szkoły pojawiły się przygotowane przez uczniów efektowne i interesujące gazetki prezentujące informacje, zdjęcia i ciekawostki o krajach anglojęzycznych oraz Niemczech. 

Można było również zauważyć liczne kartki w języku niemieckim, angielskim i hiszpańskim z nazwami różnych miejsc w naszej szkole tj. stołówka, pokój nauczycielski, sala gimnastyczna czy toaleta.

Dzieci klas młodszych podczas lekcji wykonywały piosenki w języku angielskim, a ich radosne filmiki udostępniono w aplikacji Teams – całej społeczności szkolnej.

W ramach Tygodnia Języków Obcych uczniowie przedszkola i klasy pierwszej w Golance odbyli na lekcji języka angielskiego podróż do Londynu. Poznali najważniejsze zabytki oraz symbole tego miasta. Poznali także piosenki „London bus” i „London bridge is falling down”. Odgrywali scenki, wcielając się w rolę królowej Wielkiej Brytanii oraz gwardzistów królowej. Na koniec zajęć, uczniowie wykonali pracę plastyczną: ozdabiali koronę i piętrowy autobus.

Uczniowie klas III obejrzeli przewodnik dla dzieci z cyklu „Podróże z Gaudio – Londyn” oraz rozwiązali quiz sprawdzający ich wiedzę o Londynie.