google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

XXVIII finał WOŚP w Gromniku – podsumowanie.

Za nami kolejny, 28 finał WOŚP, który już jest wielkim sukcesem zarówno w skali kraju, jak i w naszej miejscowości. W niedzielę – 12 stycznia 2020 r. – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu „zagrała” w Gromniku. Sztab liczył – jak zwykle – 100 wolontariuszy – w tym 14 uczniów ze szkoły Podstawowej w Siemiechowie i 2 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chojniku oraz wielu nauczycieli i zaprzyjaźnionych osób, którzy swoimi samochodami rozwozili kwestujących już od szóstej rano. Od godz. 13.30 zaczął się cykl imprez w szkole:

loteria fantowa, malowane tatuaże, dania i napoje przygotowane i serwowane przez cały dzień przez kuchnie szkolną. Jednocześnie w hali sportowej odbywał się mecz piłki nożnej U-9 GKS Gromnik z AP Champions Ciężkowice, zajęcia CROSS KIDS z Center Fit w Gromniku oraz profesjonalny pokaz karate w wykonaniu Młodzieżowego Klubu Karate w Gromniku. W przerwach pomiędzy zajęciami sportowymi – miał miejsce blok licytacji pamiątek WOŚP i innych gadżetów. Pod młotek poszły m. in. koszulki i kalendarze WOŚP, zegar, kubki i smycze GKS Gromnik, artykuły pszczelarskie, obrazy, maskotki, rękodzieło w postaci zimowych czapeczek oraz wiele przedmiotów ofiarowanych na ten cel. Tradycyjnie licytowane były także złote i srebrne serduszka ufundowane i wykonane przez lokalnego złotnika Zbigniewa Kurczaba. Równolegle przez całe popołudnie w siedzibie Sztabu trwało liczenie napływających pieniędzy. Od godziny 18.00 przenieśliśmy się do gromnickiego amfiteatru. Odbył się tam pokaz ratownictwa technicznego i medycznego, przeprowadzony przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromniku. Ich umiejętności, tak często ratujące życie wielu osobom, publiczność nagrodziła zasłużonymi brawami. Naszym podziękowaniem za każdy kolejny finał WOŚP jest „Światełko do nieba” o godz. 19.00. W tym roku przybrało ono wyjątkową formę. Po raz pierwszy w Gromniku zobaczyliśmy wielki pokaz laserowy. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło wszystkim piękne, trwające ponad 15 minut widowisko „Światło – dźwięk”. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii obejrzeliśmy bardzo atrakcyjną i niezwykle efektowną formę prezentacji wizualnej i jednocześnie zadbaliśmy o nasze środowisko; nie było huku, odpadów pirotechnicznych i emisji szkodliwych cząsteczek do atmosfery. Fundatorami pokazu laserowego byli lokalni sponsorzy, których listę przedstawiamy poniżej.
W poniedziałek zdeponowaliśmy w mBanku w Tarnowie rekordową kwotę 89 536,75 zł oraz kopertę z waluta obcą. Warto podkreślić, że w samym tylko Gromniku zebraliśmy w tym roku 20 396, 15 zł! Serdecznie wszystkim dziękujemy za wrażliwość, otwierającą się na tych, którzy potrzebują pomocy, za bezinteresowną chęć czynienia dobra, za poświęcony czas i ogrom pracy, za życzliwość, za naprawdę wielkie, ofiarne serca!

Sztab WOŚP przy Zespole Szkół w Gromniku

SPONSORZY WOŚP w Gromniku:
Zakład Usługowy Złotniczy Zbigniew Kurczab, Firma Wielobranżowa „Burnat” Andrzej, Waldemar, Grzegorz Burnat, Firma „Markomp” Marcin Wójcik, Firma „ECO-INS-BUD” Jan Sterkowiec, Firma „TARRA – TRANS” Andrzej Kucharzyk, Firma „AUTO-GAZ-GROMNIK” Tomasz Reczkowski, Firma „MET – TRANS” Tadeusz Łazarek, Pani Iwona Główczyk, Firma „PRO-GS” Jacek Burnat, Bar „U CHMURKI” Katarzyna Chmura, Pasieka Wędrowna „BURNAT” Błażej, Kornel Burnat, Firma „NESAT” Krzysztof Zabawski, Firma MMKD – Garage Marek Wiśniowski, Center Fit Centrum Treningowo – Szkoleniowe Jarosław Stachoń, Kwiaciarnia „WANESSA” Bernadeta Firlit oraz Firma „EKO-ROL” Andrzej Kras.

OSOBY, KTÓRE PEŁNIŁY OPIEKĘ NAD WOLONTARIUSZAMI:
Lidia Zagórska – Wójcik w Brzozowej, Adrianna Laska w Burzynie, Małgorzata Namysłowski w Chojniku, Łucja Grzyb w Bobowej, Grzegorz Kieroński w Gródku, Małgorzata Majka w Paleśnicy, Marta Pawlik – Włudyka w Siemiechowie, Edward Cudek w Czermnej i Swoszowej, Monika Morys w Dębnie, Anna Szczepańska w Gnojniku, Patrycja Kubicz w Jodłówce Tuchowskiej, Kinga Zagórska w Korzennej, Piotr Górski w Koszycach Wielkich, Anna Kurczab w Lubaszowej, Kazimierz Klag w Łużnej, Włodzimierz Stachoń w Moszczenicy, Agata Karplewicz w Ołpinach, Krzysztof Górski w Porębie Radlnej, Paweł Kafel w Ptaszkowej, Barbara Kierońska w Siedliskach, Wiesława Cudek w Stróżach, Marek Polak w Szerzynach, Barbara Kubicz i Marta Kazanowska – Reczkowska w Woli Rzędzińskiej, Anna Cudek i Tomasz Baran w Zakliczynie oraz Lucyna Biesek i Aneta Styrkowiec w Gromniku.