google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

Code Week 2016 w Szkole Podstawowej

W ramach Tygodnia Kodowania w naszej szkole miało miejsce wiele interesujących wydarzeń.

Dla najmłodszych uczniów z klas I – III odbyły się zajęcia z programowania w języku BALTIE. Dzieci uczyły się tworzenia interaktywnych historyjek i animacji. W trakcie zajęć mogły poznać podstawy zasad programowania – w formie gier i zabaw. Nauka przez zabawę cieszyła się niebywałym zainteresowaniem.

Dnia 13 października br. w godzinach wieczornych dla uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej miał miejsce WIECZÓR KODOWANIA – spotkanie dla fanów kodowania promujące ideę i wartość nauki programowania już od najmłodszych lat. Podczas Wieczoru Kodowania uczestnicy zdobyli i rozwijali podstawowe umiejętności programowania w języku kodowania SCRATCH. Cisza w szkole i nocna pora dodawały emocji, które udzielały się wszystkim.

Szkoła to nie tylko miejsce, gdzie odbywają się lekcje, dlatego też po intensywnych zmaganiach z „duszkiem” wszyscy udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie rozpoczęliśmy WIECZÓR FILMOWY. Propozycji filmów do oglądania było wiele, w ostateczności zdecydowano się na film pt. „Mikołajek na wakacjach”. W trakcie seansu dzieci i nauczyciele robili przerwy na posiłek i relaks ruchowy – wszystko po to, żeby nie zasnąć. Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie wrócili do domów, gdzie na pewno odsypiali nieprzespaną noc.

Wieczór Kodowania i Wieczór Filmowy w szkole z pewnością zostanie powtórzona, bo to cenna inicjatywa, która powoduje, że szkoła wcale nie musi być nudna!