google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

„ Do Pana należy ziemia i to, co ją napełnia”

Wycieczka do Muszyny uczniów niepełnosprawnych.

Znaczącą rolę w historii ludzkości odgrywały i odgrywają ogrody. Wszystko zaczęło się w ogrodzie Eden, gdzie panowała harmonia miedzy stworzeniami i Stwórcą.

Muszyńskie Ogrody Biblijne są miejscem szczególnego spotkania Boga z człowiekiem w Jego słowie, obrazach i roślinności. Ogrody są niekwestionowaną atrakcją turystyczną w regionie. Posiadają aranżacje zieleni, miniaturowe krajobrazy, małą architekturę i rzeźby, którym towarzyszą liczne fragmenty Pisma Świętego. Kompozycje zawierają wymienione w Biblii gatunki roślin. Oczywiście ogród najpiękniej wyglądają latem, ale również jesienią jest pełne uroku i tajemniczości.

 Uczniowie niepełnosprawni w piękny październikowy dzień (a pogoda była wtedy jak na zamówienie) mieli okazję zwiedzać te piękne ogrody. Pani przewodnik fachowo i ciekawie zaprezentowała nam historię (żywa lekcja katechezy) Starego i Nowego Testamentu.

 Ponadto korzystając z uroków jesiennej pogody zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc w Muszynie, w Tyliczu i w Krynicy min. wyciąg narciarski. Wycieczka należała do udanych i mimo zmęczenia wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni. Dla Malwiny, Przemka i Dominika wyjazd był ogromnym przeżyciem, wyzwolił w nich dobre emocje i pomógł  im się  zrelaksować i wyciszyć.

 Ogrody Biblijne w Muszynie są z pewnością miejscem, które należy odwiedzić (przynajmniej raz w życiu) i polecić każdemu, kto pragnie przeżyć chwile refleksji i dialogu religijnego oraz spotkać się oko w oko z piękną roślinnością.