google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

„Sprintem do maratonu”

Już po raz dziesiąty przedszkola z całej Polski mogą uczestniczyć w wydarzeniu, jakim jest Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Celem tej akcji jest zachęcanie do aktywności fizycznej, zabaw na świeżym powietrzu oraz promocja zdrowego stylu życia wśród najmłodszych.

Przedszkolaki z grupy V z chęcią wzięły udział w jubileuszowej edycji maratonu. Wszystkie dzieci przygotowały się do biegu już w domu, przychodząc w tym dniu do przedszkola ubrane na sportowo. Całą grupą udaliśmy się na boisko, aby tam przy dźwiękach muzyki przeprowadzić krótką rozgrzewkę. Każdy z uczestników dostał numer startowy, który przykleił na koszulce. Tak przygotowani pobiegliśmy w maratonie.

Udział w wydarzeniu był dla dzieci źródłem radości i dobrej zabawy. Każdy z maratończyków otrzymał na koniec medal oraz dyplom potwierdzający udział w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków.