google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

„Czytam z klasą”

Uczniowie klasy II b biorą w tym roku szkolnym udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki ”. Projekt dzieli się na trzy moduły, w których wybieramy jedną lekturę spośród zaproponowanych i wykonujemy do niej zadania.
Za nami już I MODUŁ i poznana książka Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”. W otrzymanych LEKTURNIKACH uczniowie pokolorowali stronę tytułową, podpisali się i systematycznie uzupełniali strony związane z przeczytaną lekturą. Stworzyliśmy także klasowe drzewo czytelnicze. Po przeczytaniu różnych utworów, uczniowie mieli za zadanie przygotować kolorowy jesienny liść, na którym zapisywali tytuł przeczytanej lektury. Każdy kolejny liść ubogacał jesienne drzewo pięknymi kolorami. Po wysłuchaniu „Opowiadania o Tosi” wykonana została chmurka, która towarzyszy drzewu.
10 października zorganizowaliśmy w naszej klasie ŚWIĘTO DRZEWA . Nie zabrakło czytania lektury pod drzewami parku otaczającego naszą szkołę. Uczniowie wykonali także pracę plastyczną z użyciem farb przedstawiającą drzewo w jesiennych barwach.
Na zakończenie modułu uczniowie wysłuchali opowiadania „Mała chmurka w krainie drzew”. Dowiedzieli się co nam dają drzewa oraz jak można ponownie wykorzystać papier.
Pierwsza przygoda z „Lekturkami spod chmurki” już za nami. Oto kilka zdjęć z realizacji projektu.