google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

„DZIECI DZIECIOM”

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży,
jeśli się ją dzieli” –
koncert charytatywny DZIECI DZIECIOM

„Zapal światło ponad nami
Pokaż drogę do Betlejem
Bo idziemy bezdrożami
Przez zawieje i nadzieje”

 

Tymi prostymi słowami 18 grudnia 2016r. rozpoczął się w gromnickim GOK-u kolejny koncert charytatywny DZIECI DZIECIOM.

Przedświąteczne spotkanie składało się z 2 części. Pierwsza z nich  to widowisko przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół w Gromniku. Refleksyjne słowa, które usłyszeli licznie zgromadzeni, mogły stać się momentem  zastanowienia się nad współczesnym światem: czyż nie jest tak, że wokół spraw czysto materialnych  koncentruje się uwaga człowieka? Czy mamy czas dla rodziny, bliskich i dla siebie? Może warto spróbować znowu poczuć się dzieckiem, które umie się cieszyć każdą chwilą i drobnostką, zachwycić się pierwszą gwiazdką, ofiarować innym to, co się ma najcenniejszego – bezgraniczną i bezwarunkową miłość? Gdzie  jesteś Boże Narodzenie? Może we wspomnieniach dzieciństwa i domu rodzinnego, tradycjach i zwyczajach, w szczerości uczuć? W dzieleniu się z innymi?

W drugiej części niedzielnej wieczornicy zaprezentowali się uczniowie ZS w Gromniku i Szkoły Muzycznej w Domosławicach, którzy przepięknym wykonaniem kolęd i pastorałek podkreślili świąteczny nastrój spotkania. Tradycyjne kolędy i melodyjne pastorałki, podkreślone wyjątkowymi głosami gwiazd SM w Domosławicach, wiązały się dla wielu obecnych ze wspomnieniami z dzieciństwa: Wigilii, gwiazdki, drzewka czy też pasterki w mroźną, wyiskrzoną noc księżycową.

Atmosfera niedzielnego wieczoru sprzyjała bożonarodzeniowej nucie, bowiem w krótkiej przerwie można było spotkać uśmiechniętego Mikołaja, który z pomocą elfów obdarował zebranych cukierkami a świąteczne ciasta, przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Promujących Rozwój Wsi Gromnik, mile muskały delikatne podniebienia.

Podczas spotkania znalazł się czas na duchowe przeżycia i radość świętowania, na drżenie serca, życzliwość i hojność, która nie tylko  w niedzielę  dominowała w Gromniku. Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas dawania, a dar z własnego czasu to najwspanialszy dar. We wszystkim jest odrobina serca i dobroci, i tylko to się liczy, że stajemy się lepsi, przemienieni ku dobru.

Organizatorzy spotkania: ZS w Gromniku, SM w Domosławicach, Stowarzyszenie Kobiet Promujące Rozwój Wsi Gromnik, GOK oraz KSM w Gromniku  serdecznie dziękują przybyłym za budującą obecność i  krzepiącą ofiarność, dzięki którym święta Bożego Narodzenia dla wielu osób staną się szczęśliwsze i radośniejsze.

„By wszyscy byli dobrej woli, a nad światem zapanował pokój”.

Te życzliwe słowa, wypowiadane w niedzielę przez gromnickie dzieci,  niech towarzyszą nam nie tylko w świąteczny czas, ale i w zbliżającym się 2017 roku.

Organizatorzy