google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

Inauguracja roku szkolnego 2022/23

,,Nie wątp w błękit nieba, gdy nad Twoim dachem stoją ciemne chmury”. Cytat ten przyświecał tegorocznej uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Zespole Szkół w Gromniku przygotowanej przez uczniów klas szóstych. Po przywitaniu zaproszonych gości miało miejsce przemówienie Pani Dyrektor Patrycji Kubicz, która oficjalnie rozpoczęła nowy rok szkolny. Następnie głos zabrała radna Gminy Gromnik Pani Elżbieta Knapik, życząc społeczności szkolnej spokojnego i owocnego roku szkolnego.

Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 r. Dlatego też podczas części artystycznej akademii można było usłyszeć piękne wiersze oraz wzruszającą piosenkę ,,Orzeł Biały’’, przypominające o tych strasznych wydarzeniach z czasów II wojny światowej. W krótkiej scence uczniowie klas szóstych przedstawili także dramat zwykłej polskiej rodziny zmuszonej uciekać w środku nocy przed bombardowaniem oraz smutek dzieci, które zamiast pójść do szkoły musiały przeżywać okropności wojny. ,,Dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb….”.

Akademia zakończyła się pożegnaniem wakacji w formie wiersza oraz radosnej piosenki.

Całej społeczności szkolnej życzymy wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości, a uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy i niezapomnianych chwil w murach naszej szkoły.