google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

PODSUMOWANIE TYGODNIA EUROPEJSKIEGO …

W piątek 28.10.2022r miało miejsce podsumowanie Tygodnia Europejskiego, który w naszej szkole odbył się w dniach 24.10 – 28.10.2022r. Ideą przyświecającą organizacji Tygodnia Europejskiego było pokazanie różnorodności państwa europejskich, ich kultury, tradycji, a także propagowanie nauki języków obcych, rozwijanie zainteresowania międzynarodowymi projektami edukacyjnymi oraz wyjazdami na zagraniczne szkolenia i kursy. Ale przede wszystkim Tydzień Europejski miał dostarczyć uczniom rozrywki, zabawy i poszerzyć wiedzę uczniów na temat krajów europejskich.

W ramach Tygodnia Europejskiego w naszej szkole miały miejsce różne większe lub mniejsze wydarzenia. Każda z klas 4-8 na początku października wylosowała jeden kraj europejski, na temat którego miała przygotować dwa plakaty. Jeden plakat przedstawiał informacje
o danym państwie, a drugi sportowca z tego kraju. Oto wylosowane kraje przez poszczególne klasy:

IVa – Węgry

IVb – Szwecja

Va – Hiszpania

Vb – Włochy

VIa – Malta

VIb – Rumunia

VIIa – Francja

VIIb – Ukraina

VIIIa – W. Brytania

VIIIb- Niemcy

 

We wtorek oraz czwartek chętni uczniowie przygotowali wystawki przedstawiające informacje o wylosowanych krajach wraz z narodowymi potrawami, symbolami oraz zabytkami.
W środę odbyły się podchody z flagami, które wygrała klasa 7a. Natomiast na lekcjach techniki uczniowie klas 4-6 zainspirowani współczesną architekturą europejską projektowali budynki. Powstało wiele ciekawych prac: Dom Pająk, Dom Konewka.

W czwartek miał miejsce konkurs: ,, Jaka to melodia – Rozpoznawanie hymnów’’, w którym zwyciężyła klasa 4b.

Ostatni dzień czyli podsumowanie całego tygodnia rozpoczął się od przedstawienia w j. angielskim pt.:,,Little Red Riding Hood- Czerwony kapturek na wesoło’, w wykonaniu klas 6 oraz ucznia z klasy 5a.  Nasi aktorzy to:

Radosław Główczyk Va – Wilk

Milena Sanek VIa – Czerwony Kapturek

Wiktoria Wawrzyńczak VIb – Mama Kapturka

Igor Gorczyca VIb – Tata Kapturka

Emilia Śmiertka VIa – Babcia Kapturka

Livia Burnat VIa – Przyjaciółka Kapturka

Rita Kras VIb – Przyjaciółka Kapturka, Stokrotka

Tomasz Krół VIa – Doktor

Kamil Duda VIa – Myśliwy

Dawid Kurzawa VIa – Drzewo

Piotr Gucwa VIa – Drzewo

Maja Samelzon VIb – Róża, Narrator 2

Maciej Sówka VIb – Zając

Gabriella Halagarda VIa – Narrator 1

 

Następnie odbył się pokaz mody europejskiej, podczas którego chętni uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali charakterystyczne stroje lub postaci z wylosowanych państw.

Kolejnym punktem w tym dniu był Turniej Wiedzy Sportowej, w której reprezentanci klas 4-8 zmierzyli się m.in. z pytaniami dotyczącymi zaprezentowanych na plakatach sportowców z poszczególnych państw. Zwyciężyła klasa 5a, drugie miejsce zajęła klasa 5b, a trzecie 6a.

Dzień zakończył Gminny Konkurs Wiedzy o Niemczech „ Europejska Rodzina”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas siódmych i ósmych i miał charakter zespołowy – każdą szkołę w gminie mogła reprezentować trzyosobowa drużyna. W zmaganiach uczestniczyli przedstawiciele szkół podstawowych z Brzozowej, Chojnika, Gromnika i Rzepiennika Marciszewskiego. Uczniowie odpowiadali na pytania wyświetlane w prezentacji multimedialnej. Zwyciężył męski team z Gromnika, w składzie: Hubert Łątka, Kamil Malazdra i Jakub Taszycki. Uczniowie odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania i zgromadzili komplet punktów. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci z Brzozowej, a ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna z Chojnika. Wszyscy otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody.

 

Podczas podsumowania tygodnia europejskiego można również było posłuchać piosenek w języku angielskim tj.: ‘Snap’ RosaLinn w wykonaniu uczennic z klasy VI a – M.Sanek, G. Halagardy, L.Burnat oraz ‘Diamonds’ Rhianny, którą zaśpiewała uczennica z klasy IVa –
W. Syrek i ‘Fly me to the moon’ – Franka Sinatry w wykonaniu G.Kwaśnej, również z klasy IVa.

 

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w wydarzenia podczas Tygodnia Europejskiego i mamy nadzieję, że był to tydzień pełen miłej zabawy i okazji do poszerzania wiedzy o państwach europejskich.