google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

Projekt grantowy CMI

Centrum Mistrzostwa Informatycznego to projekt prowadzony przez różne uczelnie techniczne w kraju, w naszym przypadku to Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. W ramach CMI nauczyciele przygotowywani są do prowadzenia zajęć z algorytmiki i programowania. Projekt wspierany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz NASK i MEN. Jest to pierwsze takie działanie skierowane do nauczycieli w celu podniesienia ich kompetencji i skierowane do uczniów, jako inwestycja w ich przyszłość.

W ramach udziału w programie prowadzone będzie kółko dla uczniów klas IV – VI. Na zajęciach uczniowie będą uczyć się podstaw algorytmiki, programowania, robotyki. Będą także przygotowywać się i brać udział w konkursach informatycznych. Grupa, która w tym roku szkolnym będzie miała szansę poznać tajniki informatyki liczy dwunastu uczniów. 

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: https://cmi.edu.pl/


Nasze spotkania

Każdy uczestnik miał szansę programować ze Scottim, czyli interaktywną grą do nauki programowania.

W ramach zajęć koła informatycznego braliśmy udział w Tygodniu Kodowania. Zdobyliśmy nawet certyfikat.

Pixblocks- w trakcie kolejnego spotkania każdy uczeń otrzymał login i hasło do konta na Pixblocks. Konta założone zostały na koncie nauczycielskim. 

Uczniowie zapoznali się z platformą, rozwiązywali zadania opublikowane na platformie przygotowując się do konkursu.

Konkurs Pix Programming Challenge – do kolejnego etapu konkursu zakwalifikował się jeden uczeń. Trzymamy kciuki za dobry wynik.

Scratch – uczniowie biorący udział w grantowym projekcie #CentrumMistrzostwaInformatycznego programują duszka.

Godzina Kodowania to jedna z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie. Jej celem jest zachęcenie – najpierw do poznania programowania, a później do rozpoczęcia nauki i zdobycia podstawowych umiejętności w tym zakresie. Nasza grupa #CMI też bierze w niej udział.

Rozpoczynamy przygodę z MBotem, ale najpierw musimy go złożyć.