google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 X obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym. To matematyczne święto weszło już na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Podczas zajęć w świetlicy szkolnej wychowankowie zgłębiali tajniki sprytnego liczenia oraz rozwiązywali matematyczne łamigłówki. Uczniowie klas: Vb, VIa i VIb zostali poddani egzaminowi z tabliczki mnożenia na swoich lekcjach matematyki, zmagali się też z łamigłówki, zakodowanymi obrazkami oraz wzięli udział w grze doskonale się przy tym bawiąc.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, chęć zdrowej rywalizacji. Akcja ta i wszystkie podjęte w ramach niej działania świetnie obrazują, że poprzez zabawę możemy się również uczyć.  W galerii zamieszczamy też zdjęcia z ubiegłorocznej edycji, w której uczniowie klas IV egzaminowali nie tylko swoich kolegów, ale także pracowników szkoły.