google-site-verification=S1Y8kZyNJcFvCxJg7KkD7yNq6dc6FXecelmpqwyZOoA

Podsumowanie akcji zbierania i segregacji śmieci oraz sadzenia drzew

Nadeszła pora na kilka podsumowań.

W dniach 19 i 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w akcji zbierania i segregacji odpadów stałych. Zebrano 15 kg szkła, 12,5 kg tworzyw sztucznych, 2 kg papieru, 3,5 kg metali i 10 kg odpadów mieszanych. Dziękujemy instytucjom oraz osobom indywidualnym, dzięki którym mogliśmy podjąć działania poprawiające kondycję ekologiczną naszego otoczenia.

Ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodszych dzieci cieszyła się akcja sadzenia drzew.  W dniach od 17 do 24 kwietnia przekazano uczniom około 250 sadzonek drzew liściastych i iglastych wyprodukowanych w  Gospodarstwie Szkółkarskim Nadleśnictwa Gromnik oraz ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Dlaczego drzewa są ważne? To nasi najwięksi sprzymierzeńcy w walce ze zmianami klimatycznymi, ponieważ pochłaniają dwutlenek węgla, neutralizują zanieczyszczenia, produkują tlen, obniżają odczuwalną temperaturę latem i poprawiają komfort życia.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia. Mamy nadzieję, że taka inicjatywa będzie kontynuowana i będzie cieszyć się równie dużym zainteresowaniem w  przyszłości. Każde zasadzone drzewo to krok w stronę lepszego, zdrowszego środowiska dla nas wszystkich.

 

                                                                                                                      Organizatorzy:   Anna Cudek

                                                                                                                                                    Agata Karplewicz